Czesto zadawane pytania

Co oznacza współczynnik U podawany często w opisie charakteryzującym okno?

Współczynnik U określa ilość energii, która przenika przez okno o ustalonej powierzchni (podawanej w m2) przy różnicy wewnętrznej i zewnętrznej temperatury równy 1⁰K. Pamiętajmy, że podawana wartość współczynnika U=1,1 W/m²K dotyczy nie całego okna, tylko samej szyby.

Co jest przyczyna roszenia szyb od wewnątrz pomieszczenia?

Prawdopodobnie w pomieszczeniu jest zbyt duża wilgotność powietrza. Należy sprawdzić działanie wentylacji grawitacyjnej i zapewnić dopływ świeżego powietrza z zewnątrz np. poprzez krótkie i intensywne wietrzenie lub minimalne uchylenie okna na dłuższy czas. Wizyty serwisu technicznego wymaga jednak sytuacja gdy dochodzi do skraplania pary wodnej wewnątrz pakietu szybowego. Może to być spowodowane jego rozszczelnieniem co wiąże się z koniecznością wymiany.

Jak dbać o okna i uszczelki w naszych oknach?

Nie wszyscy wiedzą, że długoterminowość sprawnego działania okna zależy od dbania o takie elementy jak uszczelka czy okucie. Przynajmniej raz do roku należy smarować uszczelki i okucia także w razie potrzeby regulować okucia. Konserwacja polega na naniesieniu odpowiedniego środka zabezpieczającego przed czynnikami atmosferycznymi i zapobiegającego przymarzaniu uszczelek do profili okiennych podczas okresu zimowego. Do tego zabiegu najlepiej nadają się preparaty oparte na żywicach silnikowych.

Klamka w oknie z kluczykiem, przyciskiem czy zwykła?

Dzieci to największy skarb swoich rodziców. Dlatego chroń swoje dziecko przed wypadnięciem z okna. Zastosuj klamki z przyciskiem lub kluczykiem. Zamykana na klucz klamka gwarantuje, że okno może być otwarte na oścież wyłącznie przez „posiadacza klucza” nie zapomnij o szybach bezpiecznych PZ P4.

Okna białe czy kolorowe?

Okna kolorowe nagrzewają się mocniej niż białe- stąd odmienna budowa profilu skrzydła. W oknie kolorowym inny jest także kształt stali wzmacniającej. Trwałość okien kolorowych i białych w wyniku dostosowania konstrukcyjnego jest porównywalna szacuje się ją na 50-70 lat.

 

 

porady

10 zalet dla których warto wybrać nasze okna firmy ADAMS

gallery/adams

• 20 letnie doświadczenie w branży okien PCV
 

• Różnorodność profili PCV i aluminium
 

• Wysoka jakość za dobrą cenę
 

• Dotrzymanie terminów produkcyjnych
 

• Wieloletnia gwarancja na swoje wyroby
 

• Uznanie zarówno w Polsce jak i za granicą
 

• Ciągle inwestycje w nowoczesny park maszynowy oraz tabor samochodowy
 

• Krótkie terminy realizacji
 

• Duży wybór kolorystyki- ponad 100 kolorów
 

• Same pozytywne oceny potencjalnych nabywców

Tutaj wpisz swój tekst